RSS ile Konu Açma ( Çekme Konu açılışına çekme )

Charismax

Back'in Zeka
Şimdi bunu nasıl anlatıcam bilmiyorum... bir çok yolu alternatifi var .. çok az biraz kod' bilmeniz yeterli aslında.. resimli anlatım yapamıyorum hem gerek yok hemde anlatsam bile öyle herkesin link çekiş konusu farklı olduğundan.. hatalı olacak' olmayacak..

ama şimdi bu konu başlığına girdiyseniz sıfır bilginizin olmadığını kabul ederek yazayım kısa tutmaya çalışıcam..

bu arada ben kullanmıyorum çok kullananda yok bunu xenforoda ' eklentisi mevcut'mu değil'mi şuan için bir fikrim yok... portal xenforo kullananlar için büyük bir hit'iniz varsa işinize yaraya bilir..
Tamamen doğaçlama olarak mantık yürüterek söylüyorum bunları.. ama genelde %100 olacaktır..

Mesela Rss' yi ne olarak kullana biliriz ? günlük otomatik konu açmak için' misal forum sitelerinde bugün'ün tarihi olanlar veya burçlar olabilir ... bu arada bir eklenti aklıma geldi şimdi.. o eklenti sizin açtığınız konuyu ileri zaman ayarlamanıza imkan veriyor .. ama bu rss otomatik konu açım içindir onu belirteyim..

Rss genelde özet çeker tamamını çekmez konunun .. xenforo'da bu özellik kendinden var iş yapılandırmada ' ama o özet çekiyor

özet değil'de tam konuyu çekmek isterseniz..

şimdi şu adımları bir izleyelim ..

AdminCp + Forumlar + Rss ekle yaptık mı ? yaptık farzedelim .. ondan sonra

Goggle' a Haber Rss yazıyorsun aslan parçası amcamıza soruyoruz bu sorguyu doğal olarak...
Linkleri çıkan sayfaya ekliyoruz zaten yönergeleri var ' bu bukadar.. burada işlem bitti..

ama biz ne istiyoruz xenforoya şunu dememiz lazım... sen özetleri çekiyorsun.. ama bana tam konuyu çek diyeceksin ? bunu demek için

Özet istiyorsak bu aşşagıdaki' kodu

PHP:
{rss:description}

Yok ben tamamını çektirmek istiyorum xenforo kardeşim rss konunun alayını çek dersen beni yorma dersen şu aşşağıdaki kodu

PHP:
{rss:content:encoded}

Kullanıyoruz..

Şimdi soruyorsunuz nereye ne ekliycez diye dimi Yani Encoded'i nereye koycaz hocam diye soruyorsunuz eminim :D

onuda İlgili panelde forumlar yapmıştın şuan sayfa önünde açık muhtemelen sol tarafa gel
Sol tarafta rss sekmesinde KONU İÇERİĞİ yazıyor.. gördün ? evet gördün sayfa şuan açık çünkü önünde..

Rss beslemesi ekle sekmesine tıkla ... konunun tamamını çekecektir o alana giriyorsun kardeşim..

diyelimki sormazsınız ama sordunuz farzedelim hangi yere gircez karışık dediniz farzedelim..

onuda söylüyim..

PHP:
{rss:content:encoded}

kod'u Mesaj ŞABLONU alanına yapıştırın bitti... artık iki koddan hangisini kullanmak istiyorsanız...

bu arada googlede arama yaptığınız rss haber yerine illede haber çekmek zorunda değilsiniz içerik içinde burç, tarihi olaylar v.b gibi içeriklerin linklerini zaten size verecektir..

-----------

Denemedim denenmedi... bu işin mantığı oluru budur... vBulletinin olayının benzeri aslında eski kullanıcıysanız bunu bilirsiniz... ama inanın kimse kullanmadığı için pek bilinmez... geçen destek sitesinde çözümsüz kalmış eklenti bahsi geçirmişler... bunun eklentilik bir durumu olacağını sanmıyorum otomatik konu çekimidir bu.. buda xenforoda zaten mevcut..

harf cümle hatam etiket girme hatam varsa site editörleri düzenleyip düzelte bilir..

dipnot : benim yaptığım anlatımların içlerinde mizah katılmıştır... benim anlatımlarımı alıp ciddi bir devlet meselesi gibi anlatıp kendine maal edenleride esefle dijital mecrade kınıyorum dajdhajhdf yardım etmenin primi olmaz.. yapın birşey demiyorum bundan bir çıkarım kazanç'ım yokda.. karşılaştığımızda benim olanı bana satmayın komik oluyor..

Son düzenleme: