CafeAlem Şirinler Köyü

Perfect

Sıkıntısı Olan 155 Arasın
Birgün ormana yolunuz düşerse etrafı dikkatlice dinleyin. Belki gargamelin çığlıklarını duyabilirsiniz ve iyi bir çocuk olursanız belki Şirinler'i bile görebilirsiniz."​

Bu sözleri bir çoğumuz hatırlıyoruzdur, belki yaramaz çocuklar olduğumuzdan, belki de şirinler köyünü bulamadığımızdan bir türlü o şirinleri göremedik diye düşünüyor olablirisiniz. Ben o gizli şirinler köyünü buldum ve çok çok yakınımızda olduğunu keşfettim. Bu yüzden bu yazıda sizlere şirinler köyünü ve birbirinden renkli karakterlere sahip şirinleri göstericeğim.

Hadi şimdi peşimden gelin ve sizde birbirinden farklı özelliklere sahip bu şirinlerle tanışın
Şirin baba~Perfect
Şirin Baba, Şirinlerin lideridir ve kırmızı kıyafetleri ile beyaz sakalı sayesinde diğer şirinlerden kolaylıkla ayırt edilebilir. Kötü bir durum söz konusu olduğunda Şirin Köyü'ndeki herkes Şirin Baba'ya danışır. Şirin Baba, büyü ve iksir yapımında oldukça başarılıdır.
Güclü şirin ~AsKent
Güçlü Şirin, adından da anlaşılacağı gibi en güçlü şirindir. Kolunda kalp şeklinde bir dövme bulunur. Ağırlık kaldırıp, spor yapan bir şirindir. Evinde spor aletleri vardır.
SAKACI ŞİRİN Jester~

Şakacı Şirin, diğer Şirinlerle eğlenmekten zevk alan bir Şirindir. Daima aynı hileyi kullanır: sarı - kırmızı renklerde bir kutuyu kurbanına hediye olarak verir. Kutuyu alan Şirin, onu açtığında kutu siyah dumanlar çıkararak patlar ve Şirinin yüzünün ya da patlamanın şiddetine göre tüm vücudunun kararmasına neden olur.
Huysuz Şirin ~SerCıya~
Somurtkan Şirin, Şirin Köyü'nün asosyal Şirinidir. Genellikle "..an nefret ediyorum" tarzında cümleler kurar. Yüzünde genelde uykulu ve mutsuz bir görünüm vardır.
Kral Şirin ~Serdar

Kral Şirin, şirinler köyünün kralıdır ve kendisi liderlik özelliklerine sahip özel bir karakterdir.Diğer şirinlerden farklı olarak sarı kıyafet giyer, pelerini, tacı ve şirin mantar asasıyla diğer şirinlerden kendini ayıran bir görünüme sahiptir.
~
HAYALCI Şİrin~ineGoL

Hayalci Şirin daima diğer yerlerde yaşamakla ilgili hayaller kurar. Hayalci, en çok Astronot Şirin olarak bilinir. Bir keresinde hayali olarak Swoofları kendi gezegenlerinde ziyaret etmiştir.

-Farklı yorumları, farklı tarzıyla farklı bir hayal dünyasının olduğunu bana hissettiriyor. O yüzden tabiki Hayalci Şirinimiz

Obur Şirin Efkar~
Obur, adı üzerinde, Şirin Köyü'nün en obur şirinidir. Kek, pasta ve diğer Şirin yemeklerini yemekten çok hoşlanır. Obur Şirin genellikle Aşçı Şirin'in pişirdiği Şirin yemeklerini çaldığı için kovalanır.

-Aslında ona obur şirin dememizin nedeni yemeyi, içmeyi semvesinden. Alemci şirin olsa Rakı severliğinden öyle de diyebilirdik ama rakı mezesiz olmazdan yola çıkarak Obur şirinlik keyif yapmasını bilen alem ortamlarının vazgeçilmez adamı Efkara gelsin.
Bir gün şirin köyünün ortasına masa kuralım da alem görsün bütün şirinler
Süslüşirin ~SuGarBoY~
Süslü, dış görünüşe çok önem veren, şapkasında pembe bir çiçekle dolaşan bir Şirindir. Genellike elinde bir ayna vardır ve bu aynada çok beğendiği kendi görüntüsünü sık sık öper.

-Sürekli avatarında paylaştığı fotoğraflardan da görüleceği üzere Süslü şirin in aynası varsa Klara nında cep telefonu ve telefonunda kendi fotoğraflarıyla dolu albümü vardır
~usta Şirin ~Usta Şirin, Draqon ~. Şirin Köyü'nün tulum giyen ve kulağının arkasında daima bir kalem bulunan becerikli sakinidir. Köydeki onarım, tamir işlerinden sorumlu olmakla beraber sürekli yeni bir icat peşinde olan Usta, teknolojik bilgisiyle ön plana çıkmaktadır.
Uykucu şirin~S4S~
Tüm Şirinler içinde en tembel Şirin, Uykucu Şirin'dir. Zamanının çoğunu, gece ya da gündüz, yatağında, hamakta ya da herhangi bir yerde uyuyarak geçirir.

-Aslında tüm bu şirinler hikayesinin çıkış noktasıdır kendisi. Kendinisi "uykucu şirin" ile o kadar çok bağdaştırdımki onu görünce bile zihnimde uykucu şirin artık canlanıyor. Sanki elinde sürekli yastıkla geziyor ve uyklu gözlerle forumda dolaşıyor gibi

Ressam şirin~Sessız~

Ressam Şirin, pek çok görsel sanatta yetenekli, başarılı bir ressamdır. Genellikle kırmızı bir ceket ve siyah bir kravat takarken görülür. Çizgi filmde Ressam, Fransız aksanıyla konuşur.

-Forumdaki günlüğüne girip yaptığı tabloyu gördükten sonra bu ünvanı hak ettiğini göreceksini Kendisini yeni yeni tanımaya başlasam da sevilesi bir şirin, şirinler köyüne renk katacak gibi

Müzisyen şirin ~DıyaR~

Müzisyen Şirin, müzik yeteneği pek elvermese de trompet çalmaktan özellikle hoşlanan, müzikle uğraşan bir Şirindir. Genellikle bir şey çalmaya başladıktan çok kısa bir süre sonra durması istenir.

-Ona uygun şirini bulmak konusunda çok zorlandım, başka şirinler ile eşleştirmiştim ama ne olur olmaz can güvenliğimi de tehlikeye atmamak adına en son Müzisyen Şirinde karar kıldım

Örgülü şirin ~Elif~
Örgülü, Gargamel tarafından Şirine'nin taklidi olarak yaratılmıştır. İlk başta kötü biri olan örgülü şirin sonra şirinler tarafından iyi biri haline getirilmiştir Örgülü çilli, kızıl örgülü saçlı küçük bir kız çocuğudur.

-Bana hep küçük, yerinde duramayan , şirin bir kız çocuğunu hatırlatıyor o yüzden şirin köyümüzün şirin Örgülüsü

Mimar şirin ~maSaL~

Mimar Şirin, köydeki bütün mantar evleri tasarlayan Şirindir. Çizgi filmde, Mimar Şirin bir gökdelen inşa etmiş ve Şirinler bu gökdelene yerleşmiştir. Ama bir yangın gökdeleni yerle bir edince yine herkes Şirin Köyü'ne dönmüştür

Sair şirin ~Scarface~
Şair Şirin, Şirin Köyü'nde yaşayan sanatçı ruhlu bir şairdir. Zamanının çoğunu doğada şiirlerine malzeme arayarak geçirir. Bazen dizeler arasında uyak kurmakta zorlanır. Genellikle küçük kazalar geçirdiğinde daha verimli bir şair olur.

Ascı şirin ~EzeL~.

Aşçı Şirin, adından da anlaşıldığı gibi Şirin Köyü'nün aşçısıdır. Yüzlerce yemek tarifi bilir ve pek çoğunu Şirinler için pişirir. Şirinler vejeteryan olduklarından yemeklerinde asla et kullanmaz, ama yemeklerinde genellikle yumurta vardır. Başında daima bir aşçı şapkası bulunur.

Ucan Sırın ~DuMaN~

Uçan Şirin'in hayatta bir gerçek tutkusu vardır: uçmak. Uçmak için pek çok yol denemiştir. Çubuk ve tüylerden kanatlar yapmış, sıcak hava balonu kullanmış, hatta bir maya karışımı yemiştir. Bütün bu uğraşları kısa süreli sürmüş ve hayal kırıklığıyla sonuçlanmıştır. Günün birinde Usta Şirin ona kendi yaptığı basit bir uçak hediye edinceye.

DOKTOR ŞİRİN ~ Oktayy~.

Doktor Şirin köyde yaşayan ve tıp ile sağlık konularında en bilgili Şirindir. Evinde pek çok tıp kitabı bulundurur ve hastalanan Şirinlerin tedavisini bu kitaptan yararlanarak yapar.

-Her köyün bir doktoru olmalı, bizim doktorumuz çok bilgili veya sağlık konusunda iyi olmayabilir ama forumdaki tarzı tavrı ile bu forumda olması gereken karakterlerden biri.

Bir kusurumuz olduysa öncelikle affola, amaç okuyan herkesin yüzünde bir tebessüm oluşturmak ve çocukluğumuza şöyle ufak bir tur attırmak günün dert ve kederinden uzaklaştırmaktı. Umarım başarılı olmuştur. Tesekkürler

R

Rima

Guest
Yanıt: CafeAlem Şirinler Köyü

Keyifli bir yazı olmuş. Gerçekten çocukluğuma gittim. :)
Emeğine sağlık @Perfect